Logo szkoły

Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 11
im. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie

Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Uczniowie

W każdym z naszych uczniów drzemie jakiś talent. Każdy z nich ma inne potrzeby, możliwości i pasje. Niezmiernie istotnym jest rozbudzanie tych pasji oraz umiejętne ich rozwijanie! Pamiętajmy, iż dzieci rodzą się z potencjałem rozwojowym. Wiele zależy od tego, w jaki sposób ten potencjał zostanie rozwinięty. Około połowa zdolności dziecka rozwija się do 5 roku życia, następne 30% do 8 roku życia. W związku z tym najważniejszymi nauczycielami są rodzice, a następnie pedagodzy. Nauczyciele w naszej szkole starają się rozwijać talenty swoich wychowanków, wzbudzać zainteresowanie otaczającym ich światem, pomagać w jego optymalnym poznaniu. Rozwijanie talentu wymaga nie tylko determinacji, ale przede wszystkim wiary w to, że się uda!

Bez__tytulu(3)

 

DSCN9157Sergiusz Sikorski  z wielką pasją od I klasy trenuje judo w Pałacu Młodzieży. Oto jego dotychczasowe sukcesy, za które uhonorowany został tytułem Tarnowskiej Marki Talentu ( 2016 r. i 2017 r.):

  • III miejsce w kategorii 27 kg w VII Wolańskim Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy Tarnów (30 maja 2015 r.)
  • I miejsce w kategorii 27 kg w VIII Wolańskim Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy Tarnów (16 kwietnia 2016 r.)
  • II miejsce w otwartych mistrzostwach Małopolski Młodzików, Młodziczek i Dzieci w Judo (7 maja 2016 r.)

DSCN9158

 

Maksymilian Para DSCN0029
„Taniec towarzyski trenuję od ponad trzech lat. Na początku była to dla mnie tylko dobra zabawa, która z czasem przerodziła się w pasję. Do szkoły tańca trafiłem właściwie przypadkiem. Moja mama zabrała mnie na zebranie organizacyjne. Chciałem chodzić na jakieś dodatkowe zajęcia i padło na szkołę Stardance. Była też próba trenowania Judo jednak ten sport nie przypadł mi do gustu. Razem z moją partnerką Pauliną zaczynaliśmy od najniższej klasy tanecznej H. Poprzez udział w kolejnych turniejach przeszliśmy do klasy G, potem do F, a z F do obecnej klasy E, w której to tańczymy od września tego roku. Klasa taneczna, w której tańczymy aktualnie jest już kategorią sportową. Z każdego wygranego turnieju zbieramy punkty, które pozwolą nam przejść wyżej do klasy D. Największym sukcesem są dla mnie osiągnięcia w klasie E. Każde podium przybliża nas do awansu, na który bardzo czekamy. Treningi są dość czasochłonne. Na zajęciach grupowych spotykamy się trzy razy w tygodniu po 1,5 godziny. Oprócz tego pobieramy prywatne lekcje z trenerem, aby doskonalić technikę tańca. Raz, dwa razy w miesiącu szkolimy się u najlepszych w Polsce szkoleniowców – tancerzy z tytułami Mistrzów Polski. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze turnieje. Zatem oprócz trzech dni treningów w tygodniu mamy również zajęte prawie wszystkie weekendy w miesiącu.”

max

 

 

DSCN0285Kuba Bożek – ciepły, szczery i zawsze uśmiechnięty. Fan sportu i wielkich sportowców.

W listopadzie 2015 roku wziął udział w Spartakiadzie dla dzieci i młodzieży zorganizowanej przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji, która odbyła się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Ta impreza integracyjno-sportowa przyciągnęła z całej Polski mnóstwo osób poruszających się na wózkach.  Kuba zdobył tam I miejsce w rozgrywkach Boccia czyli rodzaju gry w bule. Wielkie słowa uznania, medal, puchar i uścisk dłoni otrzymał od wielokrotnego Mistrza Świata, Europy i Polski oraz Mistrza Olimpijskiego w rzucie młotem Pana Pawła Fajtka. FB_IMG_1448877865658

Kuba jest również posiadaczem piłki do koszykówki z autografem, którą otrzymał od samego gwiazdora NBA Marcina Gortata, podczas spotkania w Tarnowie w ramach akcji Camp 2015.

Gratulujemy Kubie pasji i sukcesów!

 

 

FB_IMG_1448877624710IMG_20160111_105411