Logo szkoły

Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 11
im. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie

Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Zabawy z polszczyzną przez cały rok 2018/2019

Jesteśmy Polakami, posługujemy się językiem polskim… Język kształtuje nasz sposób myślenia oraz reagowania na otaczający świat. Im więc jest bogatszy, tym większe prawdopodobieństwo, że w dorosłym życiu będziemy sprawnie rozumować i jasno przekazywać myśli. Dbajmy więc o poprawny i bogaty język ponieważ w ten sposób kształtujemy silną i niezależną osobowość. A chyba każdy chce taką posiadać?!

Cykl zadań „Zabawy z polszczyzną” to seria aktywizująca uczniów do podejmowania konkretnych działań językowych. Każdy uczeń ma możliwość sprawdzenia się w rozmaitych zadaniach związanych z ojczystym językiem oraz wrzucenia własnych pomysłów do kolorowych puszek z poszczególnymi zadaniami przewidzianymi na cały rok szkolny 2018/2019. Po zapełnieniu puszek pomysłami uczniów pojawiać się będą wystawki na korytarzu głównym przedstawiające językowe ciekawostki.

W cyklu przewidziane są też wielokrotne dyktanda oraz liczne zadania związane z językiem polskim, łamigłówki z gramatyki, ortografii, literatury czy znajomości wyrazów obcych i trudnych. „Zabawy z polszczyzną” obejmą uczniów wszystkich klas w różnych miesiącach.

Organizatorem przedsięwzięcia jest p. Katarzyna Witek