Logo szkoły

Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 11
im. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie

Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Zabawy z polszczyzną

Jesteśmy Polakami, posługujemy się językiem polskim… Język kształtuje nasz sposób myślenia oraz reagowania na otaczający świat. Im więc jest bogatszy, tym większe prawdopodobieństwo, że w dorosłym życiu będziemy sprawnie rozumować i jasno przekazywać myśli. Dbajmy więc o poprawny i bogaty język ponieważ w ten sposób kształtujemy silną i niezależną osobowość. A chyba każdy chce taką posiadać?

Jeśli zdarzyło Wam się kiedykolwiek usłyszeć niepoprawne słowa lub sami powiedzieliście coś niezgodnie z zasadami naszego języka, warto w tym momencie zastanowić się nad tym. Wszyscy zwróćmy uwagę na błędy językowe i zadbajmy o nasz język. Mówmy poprawnie!

Cykl zadań „Zabawy z polszczyzną” to seria aktywizująca uczniów do podejmowania konkretnych działań językowych. Każdy uczeń ma możliwość wypowiedzenia się oraz wrzucenia własnych pomysłów do kolorowych puszek. Po każdym zadaniu i zapełnieniu puszek pojawiać się będą kolejne wystawki na korytarzu głównym przedstawiająca kolejne językowe ciekawostki. Organizatorem przedsięwzięcia jest p. Katarzyna Witek