Logo szkoły

Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 11
im. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie

Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Erasmus +

logoOd 1 września 2016r. do grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11w ramach programu Erasmus+  realizowany był projekt „W drodze do zdrowszego stylu życia z naszymi europejskimi przyjaciółmi”.  Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń młodzieży i sportu. Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także do modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.

Przez 16 miesięcy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie we współpracy ze szkołami partnerskimi: Zakladni Skola a Materska Skola w Polevsko (Czechy) oraz Ecole René Beaujean w La Chapelle-lès-Luxeuil (Francja) podejmowali zadania wynikające z realizacji projektu.

Celem projektu było zapoznanie uczniów z życiem rówieśników w innych krajach europejskich,  wzmocnienie stopnia tolerancji i szacunku dla innych kultur. Dzięki uczestnictwu w projekcie, a szczególnie w wyjazdowych spotkaniach projektowych uczniowie mieli możliwość poznania życia dzieci i ich rodzin w innych państwach. Poznali ich nawyki żywieniowe oraz czynności, które wykonują w szkole, po zajęciach lekcyjnych oraz w domach. Dzieci uczyły się o krajach europejskich pod mottem “Jedność w różności”. Zapoznały się z innymi kulturami i tradycjami, a co więcej stały się otwarte na różnice.

Tematyka projektu, w oparciu o którą zaplanowano szereg działań dotyczyła zdrowia, dobrego samopoczucia, znaczenia diety i ruchu dla każdego człowieka.  Projekt skupiał się również na poprawie zdolności językowych uczniów, jak i użyciu nowoczesnych metod komunikacji.

W ciągu 16 miesięcy trwania projektu zrealizowane zostały działania, które docelowo stanowiły podstawę do opracowania końcowych rezultatów projektu. Są nimi:

Książka kucharska w języku angielskim

Przewodnik po grach sportowych w języku angielskim

Przewodnik po grach sportowych w języku polskim

Słowniczek obrazkowy – angielsko- polsko – czesko – francuski

projekt_szkola_v3